Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Ewaluacja jakości działalności naukowej w szkole wyższej i jednostce naukowej. Ocena parametryczna jednostek naukowych

Termin szkolenia :
27.01.2020 - Wrocław
Godziny szkolenia: 10.00- 16.00
Cena szkolenia za jedną osobę: 597,00 zł netto (brutto w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie ze środków publicznych)

Uchwalona nowa Ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce (tak zwana Konstytucja dla nauki) w znacznym stopni zmienia zasady ewaluacji jakości działalności naukowej podmiotów działających w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Nowoutworzona instytucja – Komisja Ewaluacji Nauki – będzie miała większe znaczenie niż dotychczas istniejący Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (czego przykładem jest obowiązek ewaluacji szkół doktorskich). Pozytywne efekty ewaluacji oznaczają nie tylko prestiż, ale pociągają za sobą bardzo ważne konsekwencje: wpływają na podział subwencji, warunkują prawo do nadawania stopni naukowych czy do prowadzenia studiów na określonym profilu i poziomie. To wszystko sprawia, że powodu poznanie nowych rozwiązań jest szczególnie ważne. Bez tego – nie można funkcjonować w warunkach nowej ustawy.

Wśród tematów omawianych na szkoleniu zostaną omówione następujące zagadnienia:

1. Ewaluacja jakości działalności naukowej
      • Ustawowe podstawy ewaluacji
      • Rola Komisji Ewaluacji Nauki
2. Dyscypliny naukowe a ewaluacja działalności naukowej w uczelni akademickiej
      • Znaczenie przypisania do dyscyplin naukowych
3. Osoby prowadzące działalność naukową
      • Wpływ osób niepublikujących na wynik ewaluacji
      • Raportowanie osób prowadzących działalność naukową
4. Rola doktorantów/szkół doktorskich w ewaluacji naukowej
5. Rezultaty działalności naukowej
      • Monografie naukowe
            - definicja
            - znaczenie miejsca opublikowania
            - wykaz wydawnictw naukowych
      • Artykuły naukowe
            - wykaz czasopism; tzw. „nowa lista czasopism”
            - punktowanie publikacji wieloautorskich
            - znaczenie własnych wydawnictw ciągłych
6. Recenzowane materiały konferencyjne
      • Podstawy oceny typu peer review wpływu działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki
      • strategia wyboru kluczowych osiągnieć

Prelegent:

dr hab. Radosław Rybkowski - Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ 2013; pierwsza habilitacja wydziałowa w dziedzinie nauk społecznych); doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, specjalizacja – historia teatru amerykańskiego (Uniwersytet Jagielloński, 2000); od września 2016 roku dyrektor Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych; od stycznia 2016 roku – członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej w zespole nauk społecznych i prawnych. Wielokrotny stypendysta różnych programów Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund; dwukrotny stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (New York University, 2004 i 2009); Visiting Professor w University of Rochester (2005 i 2008); dwukrotnie otrzymywał granty Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Międzynarodowego Kanady (2010 i 2012). W swoich zainteresowaniach skupia się na analizowaniu powiązań i wzajemnych wpływów pomiędzy polityką i kulturą; w szczególnym stopniu zainteresowany analizą północnoamerykańskiej oraz europejskiej polityki wobec szkolnictwa wyższego. Autor monografii z tej tematyki Upadek stopni – stopnie upadku, (2011) oraz Ziemią i pieniędzmi. Tworzenie federalnej polityki wobec szkolnictwa wyższego w USA, (2012) oraz licznych artykułów, publikowanych w Polsce i za granicą.

Co zapewniamy:
- materiały szkoleniowe w wersji papierowej
- wyspecjalizowaną kadrę 
- liczebność grupy dostosowaną do specyfiki tematu szkolenia
- certyfikaty
- serwis obiadowy oraz serwis kawowy

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.