Jak zastosować sztuczną inteligencję i ChatGPT w dydaktyce uczelni - warsztaty dla nauczycieli akademickich

Termin szkolenia: 05.06.2024 - ONLINE (platforma clickmeeting)
Godziny szkolenia: 10.00-15.00
Cena szkolenia za jedną osobę: 597,00 zł + VAT 23%
(zw. z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie ze środków publicznych)


Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie:

• Nauczyciele akademiccy
• Dydaktycy i metodycy
• Przedstawiciele kadry zarządzającej na uczelni, którzy chcą zrozumieć, jak SI może wpłynąć na efektywność i jakość edukacji oraz na budżet samej uczelni.

Opis szkolenia:

Umiejętność wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) i ChatGPT jest jednym z kluczowych czynników sukcesu w nowoczesnej edukacji akademickiej.
Kto szybciej opanuje język algorytmów SI, ten zwiększy swoją efektywność i zaangażowanie studentów, zaoszczędzi czas, energię i pieniądze.
Na tym szkoleniu dowiesz się jak SI i ChatGPT mogą zrewolucjonizować Twoje podejście do nauczania akademickiego. Nie zakazuj ChatGPT. Poznaj go i ucz z nim
Kluczowym punktem programu szkolenia będą techniki współpracy z ChatGPT, które pozwolą Ci wejść na wyższy poziom, żeby wiedzieć o SI więcej niż Twoi studenci
To szkolenie to inwestycja w przyszłość. Nie przegap tej okazji, bo to właśnie ChatGPT stanie się Twoim najpotężniejszym sojusznikiem w rewolucji edukacyjnej, która już się rozpoczęła.

Dlaczego warto:

1. Szkolenie będzie prowadzone przez eksperta w dziedzinie SI i ChatGPT, komunikacji i marketingu cyfrowego, doświadczonego metodyka szkoleń z ponad 20 letnią praktyką w Polsce i we Francji
2. Konkretne i aktualne przykłady, gotowe rozwiązania kopiuj-wklej, które przyśpieszą wdrożenie w codziennej pracy
3. Poprzednie webinary i szkolenia dla nauczycieli akademickich, naukowców i autorów publikacji naukowych były bardzo wysoko oceniane przez uczestników z uczelni z całej Polski.

Korzyści ze szkolenia dla uczestników:

Oszczędność czasu i większa efektywność w pracy: Dzięki szkoleniu, na którym uczestnicy nauczą się jak skutecznie zastosować SI w pracy, bedą oni w stanie zaoszczędzić ok. 7 godzin pracy tygodniowo. Niektórzy - jeszcze więcej.
Bardziej angażujące materiały dydaktyczne: Szkolenie prezentuje praktyczne metody tworzenia angażujących materiałów dydaktycznych. W erze cyfrowej, gdzie uwaga studentów jest rozproszona i zredukowana nawet do 8 sekund w przypadku pokolenia Z, takie innowacje mogą być kluczowe dla efektywnego procesu nauczania.
Lepsze i szybsze planowanie zajęć: Wykorzystując techniki i tricki współpracy z ChatGPT, nauczyciele akademiccy będą mogli lepiej i szybciej przygotować się do zajęć, określić cele i efekty uczenia się oraz opracować na przykład testy zaliczeniowe.
Rozwój umiejętności krytycznego myślenia: Szkolenie nie tylko pokazuje, jak używać SI i ChatGPT w praktyce, ale także jak je wykorzystać do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia wśród studentów. Generowanie pytań i scenariuszy z pomocą ChatGPT może być tu niezwykle pomocne.
Praktyczne ćwiczenia i analiza: Ostatni moduł szkolenia jest poświęcony praktycznym ćwiczeniom z wykorzystaniem ChatGPT. To nie teoria, ale konkretne, praktyczne umiejętności, które można od razu zastosować w praktyce. Analiza prac uczestników pozwoli im na zrozumienie jakie błędy można popełnić i jak je szybko naprawić.

Korzyści dla instytucji:

Oszczędność czasu: Szkolenie prezentuje techniki, które mogą zaoszczędzić nauczycielom ok. 7 godzin tygodniowo. To bezpośrednio przekłada się na niższe koszty operacyjne i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów kadrowych instytucji.
Efektywność zasobów: Dzięki ChatGPT, nauczyciele akademiccy mogą tworzyć bardziej angażujące materiały dydaktyczne w krótszym czasie. To oznacza, że instytucja może lepiej wykorzystać swoje zasoby materialne i niematerialne, w tym sprzęt i oprogramowanie.
Oszczędność pieniędzy: Opanowanie technik generowania ocen i planowania zajęć mogą zminimalizować potrzebę zewnętrznych konsultacji i dodatkowych narzędzi, co również obniża koszty.
Wysoka jakość edukacji, niski koszt: Szkolenie umożliwi nauczycielom akademickim rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia wśród studentów bez dodatkowych kosztów, co może być atrakcyjne dla potencjalnych studentów i może wzmocnić konkurencyjny wizerunek innowacyjnej instytucji podążającej z duchem czasu.
Szybki zwrot z inwestycji: Ostatni moduł szkolenia skupia się na praktycznych ćwiczeniach z zakresu wykorzystania ChatGPT. To oznacza, że nabyte umiejętności mogą być zastosowane natychmiast, przynosząc szybkie korzyści finansowe i operacyjne dla instytucji.

 

Program szkolenia:

Moduł 1
Wprowadzenie do sztucznej inteligencji i ChatGPT
Czym jest sztuczna inteligencja (SI), jak działa, kiedy się psuje i dlaczego tak szybko się rozwija
• Aż 92% osób nie potrafi wykorzystać możliwości ogólnodostępnych narzędzi SI i ChatGPT
• Zaniepokojone chatbotami SI, uczelnie zaczynają zmieniać sposób nauczania
• Jak poznać teksty napisane przez SI
• Wejdź na wyższy poziom, żeby wiedzieć o SI więcej niż Twoi studenci. Oto jak to zrobić
• To nie ChatGPT zabierze Ci pracę. Zrobi to ten nauczyciel akademicki, który lepiej opanuje jego język.

Moduł 2
Jak zastosować SI i ChatGPT w dydaktyce i metodologii uczelni
• Dzięki SI możesz zaoszczędzić nawet 7 godz. tygodniowo
• Nie zakazuj ChatGPT. Poznaj go i ucz z nim
• Zastosowanie SI w tworzeniu materiałów dydaktycznych angażujących studentów
• ChatGPT może być wykorzystywany do tworzenia konspektów zajęć i generowania pomysłów
• Zastosowanie SI w tworzeniu celów zajęć i efektów uczenia się
• Zastosowanie SI w opracowaniu testów zaliczeniowych i określeniu kryteriów oceny. Automatyczne ocenianie krótkich odpowiedzi
• Zastosowanie SI w rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia: generowanie pytań, quizów i scenariuszy
• Komunikacja z studentami: ChatGPT pomoże zrozumieć co myślą i napisze spersonalizowanego i empatycznego emaila.

Moduł 3
Odkryj niesamowite możliwości ChatGPT dla nauczycieli akademickich
• Czym jest, a czym nie jest ChatGPT
• ChatGPT, Bard, Bing - różnice i podobieństwa
• Czwarty chatbot, który może być Twoją tajną bronią na uczelni
• 20 funkcji, jakie oferuje ChatGPT. Niektóre Cię zaskoczą
• 10 rzeczy, których ChatGPT nie potrafi robić (albo robi źle)
• Czy ChatGPT może mylić się, kłamać i halucynować?
• Nawet wady ChatGPT mogą stać się pożywką dla ćwiczenia krytycznego myślenia
• Najczęściej popełniane błędy.

Moduł 4
Jak skutecznie komunikować i współpracować z ChatGPT
Co to jest Prompt Engeneering
Im bardziej szczegółowy będzie Twój prompt, tym bardziej szczegółowa będzie odpowiedź
10 zasad jak rozmawiać z ChatGPT
• Gotowe wzory promptów do zastosowania od razu (kopiuj-wklej)
Metoda AKTIF na prompt idealny.

Moduł 5
Ćwiczenia: Zastosowanie ChatGPT w tworzeniu materiałów dydaktycznych angażujących studentów
• Praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem ChatGPT
• Analiza prac

Ćwiczenia: Zastosowanie ChatGPT w przygotowywaniu zajęć dydaktycznych
• Praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem ChatGPT
• Analiza prac
Podsumowanie i Q&A


Prelegent:
Krzysztof Urbanowicz
jest ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji i ChatGPT, mediów i dziennikarstwa, komunikacji i marketingu cyfrowego. Z ponad 20-letnim doświadczeniem jako trener i metodyk szkoleń, menedżer i szef agencji content marketingu i social media, współpracował z ponad 800 firmami i instytucjami w Polsce (m. in. PKN Orlen, PZU, Unilever, Nestlé, Pepsi-Cola…) i za granicą (Francja, Szwajcaria…). Rozpoczął karierę dziennikarską we francuskiej prasie codziennej w Paryżu, a po powrocie do Polski był korespondentem mediów francuskich i dyrektorem Europejskiego Studium Dziennikarstwa w Warszawie (L’Ecole Supérieure de Journalisme de Lille i Uniwersytet Warszawski). Wykształcenie: romanistyka (UAM w Poznaniu), dziennikarstwo (L’Institut Français de Presse w Paryżu), sowietologia (L’Institut des Sciences Politiques w Paryżu - trzecia najlepsza uczelnia na świecie w 2022 r. po Harvard i Oxford, w zakresie nauk politycznych i studiów międzynarodowych).

Niniejsze szkolenie jest oryginalną twórczością Krzysztofa Urbanowicza, chronioną przez prawo autorskie. Ochrona obejmuje program, koncepcję oraz treść i formę szkoleń. Bez wyraźnej pisemnej zgody Autora, żadna ich część nie może być kopiowana, rozpowszechniana, adaptowana, modyfikowana, tłumaczona i wykorzystywana komercyjnie w jakikolwiek sposób, pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej

Co zapewniamy:
- materiały szkoleniowe
- wyspecjalizowaną kadrę
- liczebność grupy dostosowaną do specyfiki tematu szkolenia
- laminowane certyfikaty przesłane pocztą tradycyjną

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY



Komentarze po wcześniejszych edycjach szkolenia:

 Szkolenia ChatGPT w publikacjach naukowych

 Szkolenia ChatGPT w publikacjach naukowych