Termin szkolenia: 13.12.2024 - ONLINE (platforma clickmeeting)
Godziny szkolenia: 09.00-14.00
Cena szkolenia za jedną osobę: 750,00 zł + VAT 23%
(zw. z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie ze środków publicznych)
Opis szkolenia:
Szkolenie zostało przygotowane z myślą o osobach, które chcą poszerzyć swoje umiejętności dotyczące przygotowywania publikacji naukowych. Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w tym zakresie, a przede wszystkim:
· wymagania Międzynarodowego Komitetu Wydawców Czasopism Medycznych (International Committee of Medical Journals Editors – ICMJE), a także innych wytycznych dotyczących prezentacji wyników badań naukowych
· poszczególne elementy schematu IMRAD
· sposoby prezentacji wyników
· przygotowanie streszczenia
· proces wydawniczy
· odpowiedzi na uwagi recenzentów
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili:
· przygotować publikację zgodnie z obowiązującymi wytycznymi
· poruszać się na poszczególnych etapach procesu wydawniczego
· odpowiedzieć na uwagi recenzentów
· zastosować zdobytą wiedzę w praktyce
Prelegent:
Dr Maria Kołtowska-Häggström, PhD
Z wykształcenia lekarz pediatra, od wielu lat prowadzi Proper Medical Writing (PMW) - pierwszą w Polsce agencję świadczącą usługi pisarstwa medycznego (medical writing). Usługi te obejmują m.in. przygotowywanie i redakcję artykułów naukowych z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych oraz opracowywanie dokumentacji do badań klinicznych. Ponadto, PMW oferuje specjalistyczne szkolenia dotyczące prowadzenia badań biomedycznych i związanej z nimi dokumentacji, prawidłowego prezentowania wyników badań naukowych, m.in. zasad przygotowywania publikacji do uznanych, recenzowanych czasopism (peer-reviewed journals), statystyki dla nie-statystyków czy podstaw wystąpień publicznych.
Maria przez ponad 20 lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym, przede wszystkim w dziale badań z zakresu tzw. real-world evidence. Jest autorką ponad 80 artykułów naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych.
Jest wieloletnią członkinią Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce (GCPpl), European Medical Writers Association (EMWA), European Association of Science Editors (EASE), European Society of Endocrinology (ESE), European Society Peadiatric Endorinology (ESPE) oraz Growth Hormone Research Society (GRS). W latach 2022-2023 była wiceprzewodniczącą a 2023-2024 przewodniczącą EMWA. Maria jest również recenzentką w wielu czasopismach, a także redaktorką w BMC Endocrine Disorders oraz w Medical Writing, czasopiśmie afiliowanym EMWA i wykładowczynią w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na Organizacji i Zarządzaniu Badaniami Klinicznymi.
Co zapewniamy:
- materiały szkoleniowe
- wyspecjalizowaną kadrę
- liczebność grupy dostosowaną do specyfiki tematu szkolenia
- laminowane certyfikaty przesłane pocztą tradycyjną
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY